Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 09:51 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Style & Pune
09 Nentor 2017 - 03:03 | përditesuar në 04:56
24 ndėrtesat mė tė ēuditshme dhe
mė tė bukura /Foto
A keni parė ndonjėherė njė ndėrtesė nė lėvizje qė ndryshon nė tė vėrtetė formėn e saj? Tingėllon e pabesueshme, por jo pėr Dr. David Fisher. Kjo ndėrtesė nuk do tė shfaqet e njėjtė dy herė.

Ėshtė e mahnitshme qė ju do tė keni zgjedhjen e zgjimit tė agimit nė dhomėn tuaj tė gjumit dhe tė shijoni perendimin e diellit mbi oqean nė darkė.

Pėrveē se ėshtė njė mrekulli e pabesueshme inxhinierike ajo do tė prodhojė energji pėr veten dhe madje edhe pėr ndėrtesat e tjera, sepse do tė ketė turbina me erė tė montuar ndėrmjet ēdo dyshemeje rrotulluese. Pra, njė ndėrtesė 80-katėshe do tė ketė deri nė 79 turbina me erė, duke e bėrė atė njė fabrikė tė vėrtetė tė gjelbėr.


Ēfarė ndodh kur pėrziejmė artin dhe arkitekturėn moderne? Kėto janė disa nga ndėrtesat mė interesante nė botė. Cila ėshtė e preferuara juaj?Redaksia Online
a.dr/shqiptarja.com

 

9 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Studenti shqiptar nė Holandė, Leka: Pėrgjigjen e pranimit e mora nė Skype
Milo: Heqja e ligjit tė luftės nga Greqia s'i kthen pronat ēamėve
Kryemadhi: Protesta e 27 janarit maja e ajsbergut, Rama do ikė
Këndi i Njoftimeve
Shtypi i ditës
Datë 17/02/2018, VITI VIII- NR.38