Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:23 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Style & Pune
14 Nentor 2017 - 21:01 | përditesuar në 21:17
Dekoroni shtëpinë, 24 ide se
si ta "veshim" atë me libra
Pak apo shumë, librat janë gjithmonë në çdo shtëpi. Fillimisht bëjnë xhiro në çantat tona të përditshme ose na presin besnikë në shtëpi mbi komedinë. Pasi i kemi mbaruar së lexuari ato mbeten në shtëpitë tona dhe ‘jetojnë’ aty.

E zakonisht përfundojnë në ndonjë bibliotekë klasike apo në ndonjë mjedis të përshtatur si bibliotekë. Por mund të përdorim edhe mënyra alternative për ti vendosur ato në një mënyrë të tillë që ta bëjmë hapësirën ku jetojmë më të këndshme dhe më personale.

Pra,  adhurues të romaneve dhe bestsellerëve, koleksionistë të monografive, dhe mbajtës të guidave që nga viti 1982, lajme të mira. Ju mund t'i jepni librave tuaj një funksion të ri: dekoroni shtëpinë.

Nga një bibliotekë tek dekorimi i një këndi të vogël, ka kaq shumë ide, të mëdha e të vogla, për të rishikuar e rimodeluar vendosjen e librave tuaj. Të gjithë i duam idetë e dekoret që transformojnë hapësirën tonë.

Redaksia Online
J.Sh Shqiptarja.com

23 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Bashkėshorti i Esmeralda Uruēit: Ja si fitova ndaj shpifjes sė RD-sė
Mediu: Pyetja ime pėr Bashėn pse opozita s'ėshtė nė sheshe?
Hyrja e Shqipėrisė nė BE mund tė shpėtojė Italinė nga dominimi gjerman
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/11/2017, VITI VII -NR.277