Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 00:10 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Style & Pune
09 Nentor 2017 - 15:06 | përditesuar në 15:11
Dje dhe sot, Moda s'i trembet sė
kaluarės,pėrkundrazi frymėzohet
Moda pa diskutim qė shikon kultura dhe zakone tė ndryshme, nga tė cilat frymėzohet

Moda, qė tė vazhdojė tė ketė kuptim nė jetėn tonė, duhet tė shikojė pėrpara, duke menduar se ēfarė do tė ndodhė nesėr me burrat dhe gratė, pėr tė kuptuar mė pas se si do tė pėrdoren veshjet nė pėrputhje me dinamikėn dhe stilet e jetės bashkėkohore.

Por, pėr tė njėjtat arsye, ajo duhet tė shikojė edhe prapa, e mbi tė gjitha larg, qė tė bėjė zakonet e veta, format, ngjyrat, dekoret, nė stilin e kohėve kontemporane.

Moda di tė jetė intuitive dhe reflektuese, duke treguar njė inteligjencė tė hapur dhe tolerante. Ėshtė njė shenjė e shkruar nė ADN-nė e stilit. Mė poshtė po ju sjellim disa modele tė kohėve shumė mė tė hershme nga tė cilat kanė rrjedhur shumė nga modelet mė trendy tė ditėve tė sotme. 

Redaksia Online
J.Sh Shqiptarja.com

0 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Bashkėshorti i Esmeralda Uruēit: Ja si fitova ndaj shpifjes sė RD-sė
Mediu: Pyetja ime pėr Bashėn pse opozita s'ėshtė nė sheshe?
Hyrja e Shqipėrisė nė BE mund tė shpėtojė Italinė nga dominimi gjerman
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/11/2017, VITI VII -NR.277