Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 00:02 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Style & Pune
14 Nentor 2017 - 16:03 | përditesuar në 16:08
Jeni në dilemë për ngjyrën e
flokëve? Ja trendet që këshillohen
Floku është gjysma e bukurisë, prandaj kujdesi që duhet të tregojmë për to nuk është kurrë i tepërt. Dilema më e madhe, me të cilën përballemi shpesh është:çfarë ngjyre ti bëj? Epo për fat të mirë janë disa ngjyra që janë përcaktuar si trendi i momentit, prandaj hidhini një sy listët e përpiquni të gjeni atë që më së shumti ju përshtatet:

Bionde e ngrohtë
Kjo ngjyrë do t’iu shkonte vajzave që kanë një lëkurë midis biondes dhe zeshkanes.

E kuqe e errët
Nëse dëshironi të keni flokë të kuqe atëherë ngjyra e Emma Sonte është perfektë për këtë stinë.

Çokollatë e ngrohtë
Nëse jeni brune dhe nuk doni të ndryshoni ngjyrë por veç ta "pasuroni" ngjyrën tuaj atëherë ky model është ideal për ju.

Rozë e ëmbël
Nëse po kërkoni që një ngjyrë më guximtare atëherë iu këshillohet rozë e ëmbël.

Platin në gri
Kohët e fundit po shihet një rritje e kërkesave për ngjyrën e platini duke e bërë në një nga modelet trend të momentit.

Bionde e hapur
Nëse keni sy blu dhe lëkurë të zbehtë atëherë kjo ngjyrë është idealja për ju.

Redaksia Online
J.Sh Shqiptarja.com

 

0 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Bashkėshorti i Esmeralda Uruēit: Ja si fitova ndaj shpifjes sė RD-sė
Mediu: Pyetja ime pėr Bashėn pse opozita s'ėshtė nė sheshe?
Hyrja e Shqipėrisė nė BE mund tė shpėtojė Italinė nga dominimi gjerman
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 23/11/2017, VITI VII -NR.277