Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:35 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Style & Pune
01 Shkurt 2018 - 13:41 | përditesuar në 15:48
Pushimet kėtė verė te Vala Mar?
Familjarėt nisin programimin
Dihet qė plazhi ėshtė shlodhja dhe argėtimi mė i mirė i pushimeve, por ndodh qė pėr ta frekuentuar atė pėrditė, hasim vėshtirėsi e stėrmundim trafiku. Luksi i vėrtetė ėshtė tė kemi sa mė afėr shtėpinė tonė aty, pėr vete dhe pėr familjen.

Sipas eksperiencės sė vendeve perėndimore, tė cilat nė dekadat e fundit shėnojnė njė stabilizim ekonomik e demokratik, edhe nė Shqipėri kanė nisur tė shfaqen shenjat e para tė njė programimi ekonomik familjar. Tė rinjtė programojnė nė kohė dhe sipas financave e kursimeve pushimet e tyre, ndėrsa zonjat e shtėpisė ėndėrrojnė e planifikojnė tė gjejnė njė shtėpi tė dytė me komoditet tė jashtėzakonshėm pėr tė gjithė familjen.

Kompania ManeTCi dhe Grupi Balfin, ka krijuar njė resort unikal nė rajon me apartamente dhe vila afėr detit. Njė pozicion qė na e kanė zili shumė vende me turizėm edhe mė tė hershėm se i yni.

pushime 1

Duke parkuar makinėn, pėr ditė tė tėra, ose pėr muaj tė tėrė nėse do ta dėshironi, do tė mund tė pushoni tė pashqetėsuar aspak nga burimet e pėrditshme tė stresit.

pushime 2

Veēantia e resortit edhe me emrin e kėndshėm "Vala Mar", ashtu si dhe nė ndėrtime tė tjera tė kompanisė Balfin, ėshtė dhe estetika e pjesėve tė pėrbashkėta, ruajtja dhe pasurimi i gjelbėrimit, e bėjnė bashkėjetesėn tė bukur dhe miqėsore, nė harmoni mes banorėve dhe natyrės sė mrekullueshme. (Informacione mė tė detajuara mund tė merrni nė ėebsite (valamarresidences.al)

Gjiri i Lalėzit ėshtė njė nga gjiret mė tė bukur tė plazheve shqiptare, por Hamallaj afėr tij, lokaliteti ku ndodhet Vala Mar, ėshtė akoma mė e qetė dhe me natyrė tė paprekur e tė ruajtur si njėherė e njė kohė me gjithė mrekullinė e saj. Vetėm 30 minuta larg nga Tirana, ruajtja e gjelbėrimit dhe parametrat europianė tė ndėrtimit, e bėjnė Vala Marėn vendin e pushimeve qė ēdo familje ėndėrron.

pushime 3

d.c./shqiptarja.com

12 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
avatar
Anonim
Aleksander Cmimet...?
Rezultate tė tjera: 1
Intervista
Intervista/ Jeta e arrirė e njė gruaje pa mbėshtetjen e njė burri
Berisha do vriste Ramėn? Ndreu: Lajthitje, 21 janari do e pėrndjekė
Pengesë gjinia në shkencë? Rrëfim interesant i shkencëtares shqiptare  
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 18/03/2018, VITI VIII- NR.63