Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 07:34 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
VIP & SPEKTAKEL
23 Shkurt 2013 - 12:28
Ambasadori Dritan Tola ‘bye bye’ Tirana
Dritan Tola është ambasadori i ri i yni i emëruar në Francë. Këto janë dy ditët e fundit të qëndrimit të tij në Tiranë, e ku më pas do të udhëtojë drejt Parisit për të ushtruar detyrën e re të marrë si ambasador.

Tola është parë të përshkojë baret e “ABA”-ës ku u shpreh se është duke realizuar procedurat e fundit për tu nisur drejt Francës nga ku e pret një detyrë dhe sfidë e re dhe me tepër përgjegjësi.

dritan tola

Padyshim ky do të jetë një “udhëtim” diplomatik i tij ku nuk e ka fshehur dhe kënaqësinë që e ka përshkruar këto kohë.

Kujtojmë se për gati dy vjet ai ka qëndruar në krahë të Ambasadorit të Bashkimit Europian në Tiranë Ettore Sequi si këshilltarë i tij për çështjet politike.

7 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Rama mesazh Bashės: S'ka pakt pėr mbylljen e dosjeve
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15