[THASH&THEM]

Home-THASHETHEM
11 Qershor 2013 - 10:30
Armina Mevlani e dashura
e Shkėlzen Berishės?
Vetėm pak ditė mė parė bėri bujė lajmi mbi ndarjen e djalit tė Kryeministrit Shkėlzen Berisha me Sadijen.

Por duket se Shkėlzeni shumė shpejt e ka zėvendėsuar mungesėn e nėnės sė dy fėmijėve me njė vajzė tjetėr.

Identiteti i vajzės qė ėshtė pranė Shkėlzenit ende nuk ėshtė bėrė i ditur, por duket se shumė persona e kanė tė qartė se kush ėshtė.

armina mevlani armina mevlaniSipas gazetės “Shekulli” bėhet fjalė pėr vajzėn e njohur tė ekranit, Armina Mevlani.

armina mevlani

E kontaktuar nga gazeta Armina ka thėnė se nuk do tė komentojė nė lidhje me kėtė gjė, por nga ana tjetėr nuk e ka mohuar se ka diēka me Shkėlzenin.

Si duket Armina ka vendosur tė qėndrojė indiferente ndaj komenteve tė shumta qė qarkullojnė pėr lidhjen e tyre.

Duket se pėlqimi mes tė dyve ka nisur mė herėt pasi ēifti ėshtė parė sė bashku nė ambjente tė ndryshme.

Armina edhe pse 22 vjeēe ėshtė bėrė njė pesronazh i njohur i ekranit.

Ajo ėshtė kurorėzuar “Mis Shqipėria” nė vitin 2009, ndėrsa aktualisht ėshtė drejtoreshė e njė reviste tė pėrmuajshme.

Armina njihet jo vetėm si njė vajzė e bukur por edhe si njė femėr me ambicie dhe e pėrkushtuar ndaj punės.

(b.t/shqiptarja.com)