Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 17:45 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
VIP & SPEKTAKEL
25 Maj 2013 - 11:19
Balerini shqiptar performon
në premierën e “The great Gatsby”
Igli Mezini (djali me jelek te zi dhe mustaqe) është balerin nga Tirana edhe pse jo shumë i njohur për publikn shqiptar. Ai jeton ne Monte Carlo dhe së fundmi ka qenë një nga shqiptarët e tjerë prezent në Kanë.

igli mezini balerin

Bashkë me grupin e tij ai performoi në momentin e hyrjes në Tapetin e Kuq të stafit të filmit “The great Gatsby”, një film shumë i komentuar me regji të Baz Luhrmann dhe aktorë: Leonardo di Caprio, Carey Mulligan dhe Tobey Maguire. Pjesa ku ka performuar djali shqiptar ishte frymëzuar nga atmosfera dhe kostumet e këtij filmi.

Redaksia Online
(J.H/xh.k/shqiptarja.com)

17 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Albano nė Repolitix: Presioni i  Sigurimit nė koncertin e 1989-ės
Shqiptarja nė Fast&Furious: Me pagėn e 1 muaji jetova pėr 1 vit
Lufta ndaj korrupsionit, Cantone: Ndėrhyni nė administratė/ VD
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 21/01/2018, VITI VIII- NR.15