[THASH&THEM]

Home-THASHETHEM
25 Maj 2013 - 11:19
Balerini shqiptar performon
në premierën e “The great Gatsby”
Igli Mezini (djali me jelek te zi dhe mustaqe) është balerin nga Tirana edhe pse jo shumë i njohur për publikn shqiptar. Ai jeton ne Monte Carlo dhe së fundmi ka qenë një nga shqiptarët e tjerë prezent në Kanë.

igli mezini balerin

Bashkë me grupin e tij ai performoi në momentin e hyrjes në Tapetin e Kuq të stafit të filmit “The great Gatsby”, një film shumë i komentuar me regji të Baz Luhrmann dhe aktorë: Leonardo di Caprio, Carey Mulligan dhe Tobey Maguire. Pjesa ku ka performuar djali shqiptar ishte frymëzuar nga atmosfera dhe kostumet e këtij filmi.

Redaksia Online
(J.H/xh.k/shqiptarja.com)