Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 13:15 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
VIP & SPEKTAKEL
29 Gusht 2017 - 13:54 | përditesuar në 13:59
“BBC Radio 1 Teen Awards” bėn
bashkė Dua Lipa e Rita Ora-ė
Ceremonia e ndarjes sė ēmimeve “BBC Radio 1 Teen Awards” bėn qė kėngėtaret e njohura me origjine shqiptare mė nė fund ndajnė tė njėjtėn skenė.

Ato do tė kėndojnė mė 22 tetor dhe pjesėmarrjen e kanė konfirmuar nėpėrmjet statuseve nė rrjetet sociale.

Rita Ora ėshtė njė nga kėngėtaret mė tė famshme shqiptare nė skenėn ndėrkombėtare, e cila u bė edhe shqiptarja e parė qė ishte pjesė nė njė juri tė njė talent show si ai i “X Factor” nė Angli.

Nga ana tjetėr edhe Dua Lipa gjithashtu ėshtė njė nga kėngėtaret me origjinė shqiptare, e cila edhe pėrpara fillimit tė karrierės sė saj si kėngėtare, ishte e njohur nė industrinė e muzikės, pėr tekstet qė shkruante pėr Eminem, Rihana, etj.

Redaksia Online
E.J/Shqiptarja.com

13 Ndiqni Shqiptarja.comFacebook dhe në Twitter

Licenza Creative Commons
Ndalohet riprodhimi i shkrimit!
avatar

   
Komentet janë të hapura dhe nuk është e nevojshme të jesh i regjistruar.
Intervista
Shqipėria si Finlanda, modeli i ri i arsimit nga zv.ministrja Shahini
Tre oficerėt, Vasili: Operacioni pėr arrestimin u dekonspirua nga policia
Bashkėshorti i Esmeralda Uruēit: Ja si fitova ndaj shpifjes sė RD-sė
Këndi i Njoftimeve
Oferte Punesimi
Shtypi i ditës
Datë 25/11/2017, VITI VII- NR.279