[THASH&THEM]

Home-THASHETHEM
17 Mars 2013 - 13:31
Big Brother 6, Marselino:
Kam bėrė seks me 10 ruse
TIRANE - Njė spektakėl i vėrtetė ka qenė pėrballja e Marselinos dhe bashkėshortes sė tij Liljana. E para u shpreh Liljana e cila gjatė pyetjeve tė Arbanės u shpreh se nuk kishte dijeni per profesionin qė Marselino ka ushtruar mė parė se ajo ta njihte atė.

Ajo qė ishte mė interesante gjatė mbrėmjes qe se Liljanės nuk i intersonte aspak ēfarė kishte bėrė Marselino, me jetėn e tij mė parė. Arbana e pyeti Liljanen se si janė njohur, ndėrsa ajo tha nė mėnyrė ekstreme dhe pastaj bėri tė ditur qė janė njohur nė facebook.

Liljana tha se ishte ajo qė hodhi hapin e parė. Si me shaka Arbana i tha se pas facebookut ngeli shtatzėnė dhe kėshtu u bė martesa. Liljana tha se Marselino ka dėshirė tė ketė prapė fėmijė pas daljes nga ‘Big Brother”, por duhet edhe pak kohė. Liljana u shpreh se nuk e dinte sekretin e Marselinos mė pėrpara dhe e zbuloi atė gjatė kėsja nate tė spektaklit.

Ajo pohoi se nuk kishte qenė aspak kundėr mbi pjesmarrjen e tij,  nuk ėshtė aspak xheloze mbi miqėsite e tij tė  reja, pėr tė kaluarėn e tij pasi ajo u shpreh se e njeh mirė Marselinon, dhe nuk do ta tradhėtojė brenda shtėpisė. Surpriza por dhe dhurata mė e bukur qė ajo i bėri Marselinos, ishte pikėrisht njė tatuazh i bėrė nė dorė gjatė kėtyre ditėve ku ishte shkruar emri “Marselino”.

Nga ana tjetėr ka qenė vetė Marselino e cili ka shpėrthyer nė lotė mallėngjimi pėr Liljanėn dhe djalin e tyre tre vjeē. Marselino ka pohuar mbi profesionin e ‘zhogolosė’, qė e ka ushtruar nė njė kohė tė shkuar tė afėrt, tė jetės sė tij. Ai pohoi se kėtė vendim e ka marrė nė njė moment tė vėhstirė tė jetės sė tij, dhe nuk ka dashur ti tregojė bashkėshortes sė tij, duke e lėnė pas tė shkuarėn, dhe tė jetojnė tė tashmen.

Jo vetėm kaq ai ka pohuar live gjatė spektaklit se njė herė me pushime kishte shkuar me katėr ruse teksa pushonte nė Turqi. Sipas tij kjo i pėrket sė shkuarės tanimė dhe do tė dėshironte qė dashuria e tyre tė shtohej. Gjatė spektaklit njė vėmendje tė madhe ka bėrė pikėrisht sjellja e modeles Elenės e cila u komentua gjatė dhe nė spektakėl pėr zhveshjet e saj brenda shtėpisė.

Njė banore e cila ka ngjallur debat dhe pėr “biseksualitetin” e saj. Nė fund tė fundit Elena u shpreh se ishte shumė krenare pėr tė pasmet e saj, dhe qė pozonte nė shtėpi sipas dėshirės dhe momenteve tė saj, gjė tė cilėn e ka bėrė pėr tė marrė mė shumė vėmendje dhe sigurisht simpatinė e televotuesve.

Rihyrja e Jonildės sėrisht nė ‘Big Brother” ka qenė njė tjetėr moment interesant pėr banorėt dhe teleshikuesit. Ajo u rikthye nė shtėpi pas njė ndėrhyrje nė gjoksin e saj, ku dukej shumė bukur me gjoksin e ri, sipas Arbanės. Nė Fund banorėt kanė eleminuar njėri –tjerin duke dhėnė dhe arsyet pėrkatėse.

VIGANI DHE EDBERI DY BANORĖT E RINJ NĖ SHTĖPI


Nė spektaklin e tretė nė shtėpinė e “Big Brother Albania 6” hynė dy banorė tė rinj. Ata janė Vigani dhe Edber. Arbana e komenton ardhjen e tyre si ‘tė rėndėsishme’ pėr banorėt femra tė Big Brother. Vigani ėshtė nga Gjakova. Ai jeton dhe punon nė Prishtinė. Po ashtu edhe Edberi jeton dhe punon nė Prishtinė. Ata janė shokė tė ngushtė dhe punojnė bashkė.

Ata janė agjentė shitjeje dhe punojnė nė njė kompani marketingu. Gjithashtu ata prefėrojnė muzikėn. Nė klip shifen duke kėnduar dhe duke luajtur nė kitarė. Sekreti i tyre ėshtė: Ne jemi njė konkurrent i vetėm. Kjo do tė thotė se nėse vetėm njėri eliminohet, atado tė elimimohen qė tė dy.

ARJAN KONOMI: “ZHOGOLO” PROFESIONI MĖ I VJETĖR NĖ BOTĖ


Panelisti Arjan Konomi, pohoi gjatė spektaklit nėse kishte dijeni se cili mund tė ketė qenė djali “zhogolo’. “Kisha lexuar gjatė kėtyre ditėve gazetat por, duke qenė se u nisa dhe nga sjellja dhe “looku”  mendoja se mund tė ishte Marselino. Nė fakt ky ėshtė njė sekret jo pėr lojė, por njė sekret nga ato qė ruhet fort dhe njeriu mund ta ruajė deri nė varrė dhe nuk e tregon kurrė.

“Tė bėsh seks me pagesė”thonė se ky profesioni mė i vjetėr nė botė. Ėshtė profesioni mė i vjetėr i njerėzimit. Shoqėria jonė, mentaliteti ynė sigurisht nuk do ta ketė tė lehtė ta pranojė. Porn ė fakt ėhstė diēka qė Marselino e ka bėrė nė njė kohė nė njė moment tė vėshtirė tė shkuar tė jetės sė tij. Ai mund tė vidhte siē u shpreh dhe vetė, por nuk e ka bėrė kėtė.

Shpresoj shumė qė njerėzit ta mirėkuptojnė dhe tė mos e paragjykojnė se ēfarė ka bėrė ky person nė njė moment tė vėshtirė tė jetės sė tij, duke mos ditur arsyet dhe rethanat. Vendimi i tij personal nuk i prishin punė shoqėrisė dhe ligji nuk e ndalon njė gjė tė tillė. Ashtu si njė i moshuar i bėn njė dhuratė njė mė tė riu pėr t’i bėrė qejfin mė duket se ėshtė e njėjta gjė ”, pėrfundoi opinionin e tij Konomi.

Shkrimi u botua sot nė Gazetėn Shqiptarja.com (print)17.03.2013

Redaksia Online
(b.m/shqiptarja.com)