[THASH&THEM]

Home-THASHETHEM
10 Gusht 2017 - 13:57
Vladimir Putin filmohet nė Siberi, 
pa bluzė dhe shumė sportiv
Presidenti i Rusisė, Vladimir Putin vijon tė tėrheqė vėmendjen me jetėn aventureske dhe sportive qė ai bėn.

Jemi mėsuar ta shohim nėn petkun e kreut tė Kremlinit, por Putin dita-ditės tregon qė di tė jetojė jetėn e tij.

Ai gjithmonė ėshtė nė qendėr tė vėmendjes edhe gjatė kohės kur ai ėshtė me pushime dhe po shijon kohėn e tij tė lirė.

Sė fundmi ėshtė publikuar njė video ku duket presidenti Putin teksa peshkon dhe noton nė ujrat e akullta tė Siberisė, ku ka zgjedhur tė kalojė pushimet.

Mesa duket presidentit rus i pėlqejnė pushimet aventureske, qė tė mund t’i tregojė vendit se ėshtė i shėndetshėm, i fortė dhe i mbushur me energji.

Lideri rus shpesh  herė ofron foto tė jetės sė tij sportive, pėrfshirė fluturime me aeroplanė luftarakė, kalėrimin, zhytjen, xhudo dhe tanimė ai luan rregullisht hokei nė akull ( ice-hokey). 

Redaksia Online
E.S / shqiptarja.com