[THASH&THEM]

Home-THASHETHEM
09 Mars 2013 - 12:50
Zėdhėnėsja e Olldashit, Arminda
Qylafku, relaksohet nė Dubai
Drejtoresha e pėrgjithshme e Shėrbimeve Mbėshtetėse nė ministrinė e Punėve publike e Transportit, njėkohėsisht zėdhėnėse e titullarit Sokol Olldashi, Arminda Qylafku, duket se ka shijuar ditėt e saj mė tė bukura, nė plazhet e Dubait.

arminda qylafku

Kohė, nė tė cilėn nė Tiranė dhe nė kampet politike ziejnė debatet pėr listat e zgjedhjeve dhe cili kah politik do tė marrė mė shumė vota. Arminda ka menduar pikėrisht se si tė relaksohet. Ajo duket shumė e kėnaqur nga pushimet e saj, teksa i shijon nė njė nga vendet mė tė bukura me det dhe diell.

arminda qylafku

Nė fotot e publikuara nga ne ajo shfaqet e veshur me njė fustan tė hollė, ngjyrė tė bardhė, tejet i shkurtėr, teksa qėndron e mbėshtetur nė njė jaht pėr shtatė pale qejfe, ku tė bie nė sy njė panoramė tepėr e bukur dhe relaksuese.

arminda qylafku

Pasi ka kaluar ditė tė bukura, Arminda nuk ka ngurruar qė tė gjitha fotot e bėra t’i publikojė nė njė nga rrjetet e saj sociale, ku shkruan: “I love Dubai”. E kush nuk do ta donte Dubain nė kėtė vrull punėsh dhe kėto ditė tė ftohta?!

arminda qylafku

Ajo ēka vėrehet tjetėr nė fotot e bukuroshes, e cila po i lejon vetes tė shijojė ca ditė relaksi, ėshtė se ajo nuk ka harruar edhe tė tregojė se sa shumė ėshtė e lidhur me Partinė Demokratike. Ajo ka treguar qė ėshtė njė demokrate e flaktė, duke ngritur dy gishtat lart. E si mund tė ndodhė ndryshe?!...


Shkrimi u botua nė numrin e sotėm tė suplementit "THASH&THEM tė gazetės Shqiptarja.com

Redaksia Online
(xh.k/shqiptarja.com)