[THASH&THEM]

PINK-EROS
​Haradinaj Kryeministr, puthje
me bashkshorten n Kuvend/VIDEO

Rramush Haradinaj u rizgjodh sot Kryeministr i Kosovs me 61 vota pro. Duket se urimin e par pr postin ai e ka marr nga bashkshortja e tij, Anita Haradinaj.

FOTO/ Londr, Princi George i
mrzitur ditn e par t shkolls

Pr princin George sot ka qn dita e par e shkolls dhe n kt dit t shnuar ai nuk duket shum i lumtur n krah t babait t tij, Princ William. Dukesha e Cambridge, Kate Middelton, e ka humbur kt dit pasi nuk ka qn n gjndje t mir shndetsore.

Britani, William dhe Kate
n pritje t fmijs s tret

S shpejti familja mbretrore n Britani do t ket edhe nj tjetr antar.William dhe Kate jan t pritje t fmijs s tret.Lajmi sht br i ditur nga Kensington Palace. Ka qn edhe vet vllai i William, djali i dyt i Princesh Dians. Harry i cili prmes nj postimi sht shprehur shum i lumtur q William dhe kunata e tij do t ken nj fmij. FOTO

Nuse me pajton, e dekore bardheblu
martohet basketbollisti i Tirans

Ka vendosur t marr nusen me pajton sipas tradits Tiranase, duke prdorur edhe ngjyrat bardheblu t ekipit t tirans.

​Sigurisht nuk mund t pritej ndryshe ng abasketbollisti Red Vogli, pjes e ktij ekipi.

Dasma, Besi e Xhensilabjn
bashk Veliajn e Kryemadhin
FOTO/T ftuarit VIP t dasms
VIDEO/ifti presidencial ia merr valles

Dasma e kngtares Xhensila Myrtezaj dhe aktorit Bes Kallaku ka shkaktuar shum zhurm n media.Zhurm ka br vet ceremonia por sigurisht edhe t ftuarit Vip, mes tyre politikan dhe artist. FOTO

VIDEO/ifti Meta-Kryemadhi ia
merr valles me Besin e Xhensiln

Natn e kaluar u mbajt nj nga ceremonit martesore m t prfolura t ktij viti, dasma e Bes Kallakut dhe Xhensila Myrtezajt.

Bes kallaku dhe Xhensila Myrtezaj
i japin fund beqaris/ FOTO+VIDEO

Natn e sotme merr fund edhe beqaria e aktorit Bes kallku dhe kngtares Xhensila Myertezaj, t cilt kan qn t lidhur prej shum vitesh. Duket se dasma e tyre sht kuruar n do detaj dhe sht Ardit Gjebrea ai q ka hedhur n rrjetin social Instagram momentin kur ifti I thot po njri tjetrit prpara altarit. FOTO

Foto/ ​Trump e Melani në Texas,Zonja
e Parë me taka në ‘mes’ të uraganit

Uragani Harvey në Texas, i cilësuar nga ekspertët si uragani i shekullit, ka shkaktuar deri më tani pesë persona të vdekur, ndërsa përmbytjet janë të jashtëzakonshme.

“BBC Radio 1 Teen Awards” bn
bashk Dua Lipa e Rita Ora-

Ceremonia e ndarjes s mimeve “BBC Radio 1 Teen Awards” bn q kngtaret e njohura me origjine shqiptare m n fund ndajn t njjtn sken.

JETE VIP-i
Kngtarja shqiptare me fam botrore, Rita Ora, ka vrtetuar edhe njher q di si t trheqi vmendjen e medias. FOTO [...]
Mamaja e dy djemve që janë sozia e saj postoi sot një foto me bikini për të treguar se pushimet e saj kanë nisur [...]
Historia disavjeare e dashuris s koreografit t njohur Albi Nako dhe balerins s talentuar Klaudia Pepa ka marr fund. Prej nj viti tashm, ifti jetojn t ndar dhe duket se distanca ka qen arsyeja kryesore e fundit t martess. [...]
Pas martess s leonel Mesit, nj tjetr futbollist duket se i ka dhn fund beqaris. [...]
Pak dit m par ifti Beyonce dhe Jay Z u bn srish prindr dhe me binjak edhe pse ata kan shum diskret lidhur me lindjen e kngtares.
Lindja e fmijve sht mbajtur shum e fsheht nga ana e ciftit t cilt kan edhe nj vajz 5-vjecare. Tashm mediat kan nisur t shkruajn e t zbulojn edhe emrat q voglusht do t ken. [...]
Kudo që shkon aktorja di si  të provokojë dhe di si të rrëmbejë qendrën e vëmendjes, dhe kjo falë formave të saj trupore ku shumë vajza mund ta kenë zili për këtë gjë [...]
​Dhe këtë herë nis e shprehet dhe madje me fjalë nga më të mirat! [...]
Modelja shqiptare Xhesika Berberi e cila po mundohet të krijojë karrierën e saj ndodhet në tokën e premtuar. [...]