avatar
Valbona Sulēe
Profil
Gazetare nė profesion tė lirė qė prej 2002 pas njė karriere si gazetare televizive 1997-2001. E diplomuar pėr Gjuhė Letėrsi nė UT e Tiranės. Pėrvojė nė fushėn e marrėdhėnieve me publikun dhe arsimin si koordinatore programesh nė organizata lokale dhe ndėrkombėtare. Studente nė Shkollėn Doktorale tė Departamentit tė Gazetarisė dhe Komunikimit nė UT e Tiranės.