avatar
Rovena Rrozhani
Profil
Gazetare e specializuar nė fushėn e kulturės, pėr tė cilėn ka punuar qė nga viti 2002, nė gazetėn “Albania” , revistėn “Spektėr” dhe mė pas Televizionin Koha. Nė pėrvojėn e saj mė tė hershme prej vitit 1998 ka shkruar pėr tema sociale ku ėshtė vlerėsuar edhe me cmime . Ka punuar nė gazeta, revista dhe tv e radio duke pasuruar profesionin e saj nė tė gjitha llojet e mediave. Pėrtej gazetarisė ėshtė e angazhuar nė letėrsi dhe kinema, duke shkruar libra dhe skenare. Rubrika e saj “Projektor” ėshtė njė kėndvėshtrim mbi kulturėn dhe mė gjerė.