Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:06 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
ĒEZ,Kalaj kalim kufiri nė kėmbė dhe me makina me targa false
23/01/2017
Akuzohet se ka pėrfituar miliona euro nga CEZ si sekser pėr tė privatizuar operatorin e shpėrndarjes, por Nue Kalaj, kalonte kufirin nė kėmbė. Tė gjitha lėvizjet e tij jashtė vendit janė bėrė kryesisht nga pikat kufitare tė Muriqanit dhe Morinit e mė tutje nga territori kosovar lėvizte drejt shteteve tė tjera. Sipas tė dhėnave tė sistemit TIMS, rastet kur sekseri i ēekėve ka pėrdorur aeroportin e Rinasit gjatė viteve 2006-2012 kanė qenė minimale. Ai udhėtonte kryesisht me makina drejt Kosovės. (a.a/shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha