Aksident në Fier, makina përplas 60 vjeçarin, në gjendje të rëndë

FIER- Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në vendin e quajtur kthesa e grecallisë. Një automjet tip “Volkswagen” ka përplasur në asfaltin e rrugës një person, Petraq Shanka, 60-vjeç, i cili aktualisht ndodhet në sallën e reanimacionit nën kujdesin e mjekëve.

Ndërkohë është shoqëruar në polici drejtuesi i mjetit, i cili shkaktoi aksidentin. Policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po heton për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit.