Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 19:02 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Greva, protestė para Kuvendit Tufa: Ndėrkombėtarė ndėrhyni
22/10/2012
Rreth orės 10:00 ish tė pėrndjekur politikė bashkė me mbėshtetės tė shoqėrisė civile dhe pėrfaqėsues tė sindikatės sė minatorėve protestuan para kryesisė sė Kuvendit. Koordinatori i grevės sė urisė Skėnder Tufa i bėn thirrje ndėrkombėtarėve tė ndėrhyjnė pėr tė shpėtuar jetėn e 6 ish tė burgosurve politikė nė grevė urie prej 31 ditėsh: "Duam dialog dhe jo pėrplasje" Nė mbėshtetje tė protestės ishte dhe analisti i njohur Andrea Stefani. “Unė nuk vij kėtu si gazetar as si i burgosur politik, por si qytetar i alarmuar pėr faktin se qeveria po neglizhon jetėn e qytetarėve deri nė rrezikimin e jetės vetėm sepse kėrkojnė realizimin e njė premtimi tė shndėrruar nė ligj. (ad.ti/shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha