Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 02:18 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Djathi me qumėsht gomarice, mė i shtrenjti nė botė
12/11/2012
Serbi - Zasavica, vetėm 50 metra larg kryeqytetit ėshtė vendi i njohur pėr prodhimin e djathit nga qumėshti i gomaricės. Cmimi i tij ėshtė 1000 euro litri, ēmim ky rekord. Qumėshti ėshtė super i shėndetshėm, pėrmban 60 herė mė shumė vitaminė C nė krahasim me qumėshtin e lopės, por qė njė gomaricė prodhon vetėm dy decilitėr qumėsht nė ditė. Ferma shpreson qė sė shpejti tė fillojė eksportimin e djathit tė gomarit nė Mbretėrinė e Bashkuar, Gjermani dhe pjesė tjetėr tė botės. (ad.ti/shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha