Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:19 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
METE, Haxhinasto: Privatizimi i 4 HEC-eve do pėrfundojė me sukses
15/01/2013
TIRANE- Ministri i Ekonomisė, Edmond Haxhinasto ndodhet nė njė konferencė pėr shtyp pėr tė bėrė bilancin njė vjeēar pėr vitin 2012. Haxhinasto vlerėsoi se gjatė 2012 ėshtė pėrmirėsuar klima e biznesit kjo tregon dhe rritjen e numrit licencave pėr aktivitete tė reja ekonomike. Sipas Haxhinastos kemi 3.2 % rritje tė biznesve tė reja. (ad.ti/shqiptarja.com
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha