Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 09:16 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
"Vepra e Dokles", drejtoresha Kita: Do rishikojmė vazhdimėsinė e shfaqjes
24/01/2013
as takimit drejtoresha Kita ka deklaruar se me mitropolitin ka diskutuar pėr shqetėsimet qė shkaktoi premiera “Shėn Maria e Beratit” tek besimtarėt ortodoksė. Drama do tė vihej sėrish nė skenė nė fundjavė, por Kita thekson se dhe reagimit qė pati nė publik do tė rishikohet vazhdimėsia e saj. "Biseduam me mitropolitin pėr shqetėsimet qė shkaktoi premiera jonė tek disa besimtarė ortodoks dhe sigurisht, qė kjo ėshtė njė cėshtje e ndjeshme dhe delikate. Dua t’u them qė nuk ka njė prononcim apo deklaratė zyrtare tė mitropolisė deri nė kėto momente qė ne po flasim sėbashku. Pėr tė respektuar sensibilitetin qė ka shkaktuar shfaqja ne do ta rishikojmė vazhdimėsinė e saj." (ad.ti/shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha