Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 15:53 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Si lindi 8 Marsi? Nderohet sakrifica e grave nė botė
08/03/2013
TIRANE - Dita Ndėrkombėtare e Grave ėshtė shėnuar nė 8 marsin e ēdo viti. Eshtė njė ditė e kremtimit global tė grave dhe shėrben jo vetėm pėr bashkimin e tyre pa dallim feje, race, kulture, gjuhe dhe prejardhjeje, por edhe pėr tė kujtuar pėrpjekjet pėr barazi, respekt, vlerėsim dhe dashuri ndaj grave. Dita Ndėrkombėtare e Gruas daton qė prej vitit 1857, kur gratė punėtore tė fabrikave nė New York protestuan kundėr shtypjes e shfrytėzimit tė egėr qė u bėhej atyre dhe fėmijėve nė punė. (ad.ti/shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha