Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 20:05 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Komisioni i Ekonomisė vendos rimbursimin e tvsh-sė pėr pesticidet
30/04/2013
Fermerėve do t'i rimbursohet TVSH-ja pėr imputet buqesore, konkretisht pėr pesticidet - kėtė synon ndryshimi i ligjit tė tvsh-sė, i cili u miratua nė komisionin e ekonomisė vetėm me votat e mazhorancės. Opozita e ka kundėrshtuar me argumentin se kjo skemė ėshtė e paaplikueshme dhe se do tė bėhet shkak pėr ēoroditje tė biznesit. Sipas projekligjit, pėr tė pėrfituar nga kjo skemė tė gjithė fermerėt duhet tė ruajnė me kujdes tė gjithė faturat pėr blerjen e imputeve. Mė pas ato do t'i paraqesin nė Drejtoritė Rajonale Bujqėsore, tė cilat pas verifikimeve nė terren, do t'u kėrkojnė tatimeve rimbursimin e TVSH-sė. (m.a/shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha