Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 09:49 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Politika e batutat, ja intervista ndryshe me Edi Ramėn
18/05/2013
Kryetari i PS vjen sot nė Shqiptarja.com nė njė rrėfim ekskluziv pėr politikėn, familjen dhe tė ardhmen pėr kryeredaktorin e Shqiptarja.com Edmond Arizaj. Pėr herė tė parė gjatė fushatės sė tij, Edi Rama, flet nga autobuzi nė njė intervistė mes batutash. Rama:Kaēi? Pėr doktorin nuk ėshtė mė i zi por blu. Malaj? Rrugėhumbur, Sali Berisha? I plakur. Topalli? E lehtė, Bamir Topi? Tirons, Ilir Meta? Instikt Politik. Fatos Nano? Ky ėshtė ky. Ilir Meta? Instikt Politik. Nė autobuzin e Ramės ėshtė mbledhur e gjithė skuadra, siē i quan ai kandidatėt pėr deputetė, e Gjirokastrės. Nga uji i ftohtė nė Tepelenė deri nė Gjirokastėr, kaq ėshtė koha pėr intervistė me kryetarin e Partisė Socialiste. Rreth gjysėm ore. Kėnaqshėm si intervista e parė nė kėtė lloj formati (nė autobuz) tė cilėn Rama e jep pėr Shqiptarja.com. Ai u tregua i hapur pėr ēdo lloj pyetje, nga politika, tek familja, tek e shkuara, apo tek e ardhmja. E gjithė kjo intervistė bėhet me batuta.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha