Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 15:33 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Provimi i Letėrsisė, risia e MASH pėr zhurmuesit nuk jep rezultat
31/05/2013
TIRANE- Zhvillimi i provimeve tė Maturės Shtetėrore pėr kėtė vit, pritej tė shoqėrohej me risi, pėr tė shmangur kopjimet me celular. Por fondi prej 200 mijė euro i akorduar nga Ministria e Arsimit pėr tė instaluar zhurmues dhe detektorė nė shkolla pėr tė bllokuar valėt celulare nuk dha rezultat. Pikėrisht nė ambientet ku po zhvillohej provimi i Gjuhės dhe Letėrsisė, ėshtė vėnė re prania e valėve, gjė qė tregon se risia pėr tė “zhdukur” manovrat pėr kopje pėr kėtė viti nuk rezultoi funksionale. Ndėrkaq, nga ana e tyre zyrtarėt e Ministrisė sė Arsimit bėjnė me dije se testimi i aparaturave rezultoi i sukseshėm, pasi parametrat e tyre pėrputheshin me pritshmėritė e tyre. (v.gj/shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha