Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:05 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Ayala e Rama:Fitore e Shqipėrisė, tani presim tė njihet rezultati
25/06/2013
TIRANĖ – Kryetari i PS-sė sėbashku me Sekretarin e Pėrgjithshėm tė Internacionales Socialiste, Luis Ayala, kanė pėrshėndetur sėbashku, fitoren e sė majtės nė Shqipėri nė njė konferencė pėr shtyp. Ata kanė dhėnė mesazhin e bashkimit tė vendit; Ayja: "Ky ėshtė njė moment me rėndėsi pėr vendin kur tė gjithė duhet tė bashkohen" kurse Rama "tė bashkohemi me fitoren e madhe tė Shqipėrisė". Konferencėn e hapi kreu i Ps-sė, Edi Rama, i cili tha: “Ndėrkohė qė po marrim pėrgėzime nga miq dhe ndėrkombėtarė, ky ėshtė momenti pėr tė falenderuar Sekretarin e Pėrgjithshėm tė Internacionales Socialiste, Luis Ayala.” Ayala nga ana e tij tha: “Eshtė njė moment i jashtėzakonshėm pėr Shqipėrinė. Do doja tė pėrgėzoja popullin shqiptar pėr mėnyrėn e pėrgjegjshme me tė cilėn ka kryer kėto zgjedhje. Do doja t'i dėrgoja ngushėllimet e familjes sonė socialiste tė gjithė atyre qė vuajtėn nga incidenti i ditės sė dielė. (by/shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha