Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:19 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Ja si pallati i Bashės ka vjedhur detin e Vlorės, fotot satelitore
01/11/2013
VLORĖ - Zbardhen fotot satelitore tė vendosjes sė pallatit tė vjehrrit tė Lulzim Bashės tė ndėrtuar nė Vlorė. Njė foto e 2007 dhe njė foto e ditėve tė sotme, tregon atė qė ka ndodhur nė tė vėrtetė mė kėtė objekt, shumė tė kontestuar dhe debatuar nga qytetarėt e Vlorės. Fotot tregojnė se kompleksi “Jon” ėshtė ndėrtuar jo nė tokė, por mbi ujėrat e detit Jon. Ndėrtimit i pallatit nė pronėsi tė vjehrrit tė Lulzim Bashės, jo vetėm qė nuk ka kursyer bregdetin mė tė burkur tė Vlorės, por babėzia pėr tu zgjeruar nuk ka kursyer dhe rrugėn “Aleksandėr Moisiu” qė tė ēon nė tunelin e “Ujit tė Ftohtė”. Nė dy foto satelitore qė gazeta “Shqiptarja.com” i disponon ekskluzivisht dallohet qartė krimi qė ėshtė bėrė nė kėtė rast, ku si nga ana e detit ashtu dhe nga ana e rrugės nacionale, pallati i Xhafer Isufit, vjehrrit tė Lulzim Bashės ėshtė zgjeruar. Skandali merr pėrmasa akoma dhe mė tė mėdha kur njė gjė e tillė ėshtė bėrė nė njė zonė, qė sipas ekspertėve tė mjedisit, faunės dhe specialistėve historikė, vendi nė fjalė ka vlera tė rralla duke filluar nga historia, pamja piktoreske dhe vetė qytetin e Vlorės. (a.ē/shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha