Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:19 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Pallati i "Bashės", si u hodhėn kollonat nė shtratin e detit
09/11/2013
VLORE - Nė fazėn fillestare tė punimeve tė kompleksit “Jon” kanė zbuluar shkeljet e kryera nė ndėrtimin e pallatit tė vjehrrit tė Lulzim Bashės. Njė eskavator tregohet jashtė gropės ku do tė ndėrtohej pallati dhe se dyshohet se shėrbente pėr shtyrjen e masės sė gurėve nė drejtim tė detit. Zbardhen foto tė reja, qė tregojnė se themelet e kompleksit “Jon” kanė hyrė nė brendėsi tė shtratit tė detit dhe se pallati nė anėn perėndimore tė tij, ėshtė i mbėshtetur nė kollona betoni, me qėllim shmangien e rrėshqitjes sė objektit. Gazeta “Shqiptarja.com”, ka mundur tė sigurojė nga gjykata e Vlorės materiale nga dosja penale, ku pėr kėtė ēėshtje ėshtė marrė i pandehur shefi i Urbanistikės sė bashkisė Vlorė, Odhise Zoto. (ac/shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha