Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 17:06 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Buxheti 2014, Debate nė komisionin e ekonomisė
17/12/2013
TIRANE- Nė Komisionin e Ekonomisė dhe Financat ka pasur debate tė ashpra nė lidhje me p/ligjin pėr tatimin mbi tė ardhurat, thėnė mė thjeshtė taksimi progresiv, pjesė e paketės fiskale pėr vitin 2014. Ministri i Financave Shkėlqim Cani deklaron se me taksėn progresive kush merr pagė mė tė madhe do taksohet mė shumė, kush merr pagė mė tė vogėl do taksohet mė pak. Ka pasur debate mes kryetarit tė komisionit Erion Braēe dhe deputetit tė PD-sė, Ridvan Bode. Ish ministėr i Financave akuzoi Braēen se i kishte hequr tė drejtėn kėtij komisioni tė diskutojė pėr pr/buxhetin ndėrsa shtoi se paketa fiskale rrit taksat, godet ekonominė e vendit. Nė replikė Braēe tha se komisioni s’ka bėrė asgjė qė bie ndesh me rregulloren dhe se taksa progresive ėshtė njė premtim qė u ėshtė dhėnė qytetarėve dhe qė po mbahet. (a.ē/shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha