Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:19 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Goditet banda Shqipėri-Holandė kapen 2 ton drogė, 36 nė pranga
01/10/2014
Njė oraganizatė kriminale qė merrej me trafikimin lėndėve narkotike ėshtė shkatėrruar nga policia italiane ndėrsa janė lėshuar 36 urdhėrarreste. Pas njė operacioni tė gjerė tė policisė italiane nė Firence dhe Milano janė sekuestruar rreth 2 ton lėndė narkotike e llojeve tė ndryshme. Organizata, e pėrbėrė kryesisht nga shqiptarėt, kishte bazėn e saj tė operacioneve nė Holandė, Belgjikė dhe Shqipėri, ndėrsa drejtohej nga Edmond e Gerti Marku si dhe Ditmir Vuēaj. Ja shqiptarėt e arrestuar nė kėtė operacion: Edmond Marku, Gerti Marku, Ditmir Vucaj, Aleks Mejdani, Leonard Samkaj, Tafil dhe Daniel Popa, Arben Demaj, Shyqyri Demaj, Vullnet Rexha, Artur Braha, Sokol Ndoci, Martin Lulaj, Alfred Dekaj, Emilion Veka, Gentian Isufaj. Droga futej nė kamionė mallrash dhe mė pas mbėrrinte nė Itali. Lėnda narkotike e llojit kokainė futej nė Itali nga Hollanda, ndėrsa marijuana vinte nga Shqipėria. Mes lėndės narkotike janė sekuestruar dhe 15 kg kokainė. Pas urdhrit tė lėshuar nga Gjykatat e Firences dhe Milanos gjithashtu janė konfiskuar disa prona, 9 makina dhe 13 llogari bankare tė cilat sipas policisė i pėrkasin tė dyshuarve. Hetimi i policisė italiane ka filluar qė nga viti 2010 dhe ka vazhduar nė vitin 2011 nė operacionin e koduar "Malėsori 2011". (do.k/shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha