Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 08:07 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Harta e re elektorale, mė shumė deputetė Tirana e Durrėsi
16/11/2016
TIRANE-Nė zgjedhjet 2017 do tė ketė njė hartė tė re elektorale. Mė shumė deputetė do tė ketė nė Tiranė e Durrės, i hiqen Korēės, Beratit e Kukėsit. Shqiptarja.com e Report Tv zbardhin propozimin e Komisionit tė Reformės pėr ndarjen e re tė deputetėve. Lėvizjet e popullsisė dhe lindshmėria foshnjore janė arsyet qė do tė ndryshojnėhartėn e mandateve tė deputetėve nė zgjedhjet e ardhshme parlamentare. (e.z/shqiptarja.com)
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha