Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 08:23 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Vriten nė atentat ish-polici Ervin Dalipaj dhe njė person qė e shoqėronte nė makinė
25/04/2017
SUKTH-Me 12 plumba automatiku janė ekzekutuar mesditėn e kėsaj tė marte nė afėrsi tė Sukthit, Ervin Dalipaj ish-shefi i Krimit Ekonomik nė policinė e Tiranės dhe shoku i tij Xhino Dautaj. Tė dy personat janė ekzekutuar tek Mbikalimi i Sukthit rreth orės 13:30 minuta teksa udhėtonin nė automjetin tip Audi S8, ndėrsa atentatorėt dyshohet se kanė qenė dy dhe i kanė ndjekur lėvizjet e Dalipjat e Dautajt deri nė momentin e atentatit mafioz. Ervin Dalipaj e Xhino Dautaj kanė humbur jetėn nė mėnyrė tė menjėhershme ndėrsa njė sėrė postoblloqesh janė ngritur nga policia e Durrėsit e Tiranės pėr kapjen e autorėve. Pista kryesore e hetimit ėshtė ajo e ekzekutimit pėr hakmarrje ndėrsa ngjarja dyshohet se lidhet me krimet nė qytetin e Durrėsit e pėrkatėsisht me rrėmbimin dhe ekzekutimin e Gazmend Collakut njė vit mė parė. Pėr kėtė ngjarje nė akuzė zyrtarisht ka qenė Ervin Dalipaj i cili sėbashku me Denis Shtrazėn u hetuan pėr rrėmbimin e mė pas ekzekutimin e Collakut. Dhe pse nė kėrkim nga policia pėr mė shumė se njė vit Ervin Dalipaj ka mundur tė fshihet deri sa kėtė tė martė u ekzekutua mė breshėri plumbash.( b.h/Shqiptarja.com )
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha