Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 01:28 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
"Furra e bukės" qė prodhonte pije freskuese tė falsifikuara
05/05/2017
TIRANE- Njė punishte qė falsifikonte pijet freskuese ėshtė zbuluar nga Policia e Tiranės. Punishtja e cila ndodhej nė periferi tė kryeqytetit nė njė magazinė tė braktisur, prodhonte pije freskuese dhe energjike me emrin “Dajti”. Mė pas pijet hidheshin nė treg nga ana e Genci Brahysės, i cili ishte pronari i kėsaj punishteje. Burime nga Policia e Tiranės bėjnė me dije se falsifikoheshin pije tė ndryshme, duke filluar nga lėngu i limonit, lėng i portokallit, lėng pjeshke, lėng pjepri por edhe lloje tė tjera pijesh kryesisht freskuese dhe energjike. Vetėm nė kėtė magazinė, policia ka gjetur 3048 kanaēe me pije energjike, tė cilat pritet tė hidheshin nė treg, ndėrkohė qė qindra tė tjera janė hedhur nė treg kohė mė parė. Pijet prodhoheshin nėpėrmjet dy makinerive, njėra artizanale pėr prodhim dhe tjetra pėr stampimin.( b.h/Shqiptarja.com )
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha