Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 08:28 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Tre ministri dhe prokuroria do vėzhgojnė asgjėsimin e kanabisit
25/05/2017
Pas pėrplasjes mes policisė dhe prokurorisė sė Pėrgjithshme pėr asgjėsimin e kanabisit tė sekuestruar, tre ministri dhe Adriatik Llalla kanė nxjerrė njė udhėzim tė posaēėm. Udhėzimi ėshtė nxjerrė pas konsultimit mes Ministrisė sė Brendshme, Shėndetėsisė, Mjedisit dhe prokurorisė. Nė bazė tė udhėzimit tė nxjerrė droga nuk do asgjėsohet nė vend, por do sekuestrohet dhe pėr tė do tė vendosė gjykata. Asgjėsimi i drogės do bėhet nė magazinėn e Qendrės sė Furnizimit Materialo-Teknik nė Mullet nė Tiranė nėn vėzhgimin e tre ministrive dhe prokurorisė. Pėr asgjėsimin e bimėve tė kanabisit, policia do presė prokurorin. Kėshtu policia nuk mund tė djegė bimėt e kanabisit, pa shkuar prokurori.( b.h/Shqiptarja.com )
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha