Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 07:04 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Parkimet nė Vlorė, Bojaxhi nė gjyq me Tis Park,i dha 225 mijė $
02/07/2017
Jo vetėm qytetarėt e Vlorės, por dhe ish-kreu i partisė Sfida, Gjergj Bojaxhi qė nė zgjedhjet e 25 nuk mundi tė marrė asnjė mandat deputeti rezulton se ka probleme me kompaninė e parkimit ‘TIS Park’. Gjergj Bojaxhi i ėshtė drejtuar gjykatės sė Tiranės me njė padi ku kėrkon nga ‘TIS Park’ kthimin e njė borxhi prej 225 mijė dollarėve, para tė cilat Bojaxhi ja ka dhėnė hua administratorit tė kėsaj firme Bashkim Shalla nė kohėn kur kjo firmė u krijua. Ajo ēka ende nuk dihet ėshtė fakti se Bojaxhi ja ka dhėnė paratė nė formė investimit administraotrit tė ‘TIS Park’ apo ka ndihmuar njė tė njohurin e tij sic mund tė ketė raportet me Shallėn. Report Tv ka siguruar ekskluzivisht njė vendim tė gjykatės sė Tiranės e cila pak kohė mė parė ka vendosur sekuestro preventive mbi asetet e ‘Tis Park’ pėr llogari tė kreut tė Sfidės Gjergj Bojaxhi, sekuestro mbi 385 mijė dollarė.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha