Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 08:56 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Privatėt nuk respektojnė kontratėn pėr rojet bregdetare
16/07/2017
Tė gjitha subjektet private qė shfrytėzojnė vijėn bregdetare e kanė tė detyrueshme nė kontratė pėr tė garantuar sigurinė e pushuesve duke vendosur kulla vrojtimi dhe tė kenė roje plazhi. Por vihet re se asnjė prej subjekteve qė ka marrė tė drjetėn e shfrytėzimit nuk e respekton kontratėn. Pėrball kėsaj shkeleje edhe pushteti vendor, nuk reagon, duke lejuar qė tė rriten gjasat pėr aksidente si ditėn e djeshme nė Vlorė ku 4 pushues humbėn jetėn. Ky fenomen shqetėsues ėshtė prezent edhe nė plazhin e shengjinit, ku 80 pėr qind e vijės bregdetare menaxhohet nga privati. Madje pėr kėtė problem ėshtė nė dijeni edhe Bashkia e Lezhės, e cila vetėm pas kėtyre ngjarjeve ka ngritur njė grup kontrolli pėr tė marrė menjėherė masat dhe pajisjen e plazheve me rojebregdetare.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha