Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 12:43 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Dyshime pėr abuzime me fondet pėr zjarret, prokuroria nis hetim
09/08/2017
Prokuroria shqiptare nis hetimet kryesisht nė tė gjithė vendin pėr zjarrėvėnie tė qėllimshme nga persona tė ndryshėm tė cilėt sipas informacioneve tė mbledhura nga agjencitė e inteligjencės kanė objektiv pėrfitimet dhe abuzimet me fondet publike dhe dėmtimin e pasurive natyrore. Burime pėr ReportTv nga organi akuzės sqaruan se nė tė gjithė vendin tashmė po hetohet pas kallėzimeve dhe referimeve tė bėra nga policia ku nė mė pak se 1 muaj janė 11 shtetas tė ndaluar e proceduar pėr mė shumė se 800 vatra zjarri nė vend dhe 35 tė dyshuar si tė pėrfshirė nė kėto zjarre. Raporti konfidencial nė duart e hetuesve: 80% e zjarreve fiktive Sipas verifikimeve tė informacioneve pėr zjarret nė terren prokurorėve u ka rezultuar se kėto zjarre janė nė 80% tė tyre nė zona tė pabanuara, larg rrugėve kryesore dhe nė zona malore cka hedh dyshime se zjarri nuk mund tė ndizej vetė qoftė dhe nga temperaturat e larta.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha