Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 18:56 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
VD/ Ndėrtimet pa leje, arrestohet biznesmeni dhe specialistėt e IMT
12/08/2017
Njė biznesmen, dy inspektorė tė mbrojtjes sė territorit nė Bashkinė e Tiranės janė arrestuar ndėrsa 4 oficer policie tė komisariatit numėr 4 janė vėnė nėn hetim pėr veprėn penale shpėrdorim detyre, korrupsion dhe ndėrtim pa leje. Sipas policisė sė Tiranės operacioni i koduar “Ndėrtimi” ka ēuar nė pranga Jetnor Gjokėn, Amarildo Dukėn dhe Dritan Bregasi. Nė rrugėn “Xhanfize Keko” specialistėt e IMT dhe oficerėt e policisė kanė lejuar shtetasin Jetnor Gjoka qė nė kompleksin e pallateve ML tė ndėrtojė nė mėnyrė tė paligjshme njė sipėrfaqė garazhe prej 530 m2. Nga hetimet e policisė specialistėt e IMT dhe pse kanė marrė dijeni nga policia pėr kėtė rast e kanė lejuar atė tė ndėrtohet dhe pa leje. Por efektivėt e policisė sipas shėrbimit tė brendshėm nė polici nė vend tė arrestonin efektivėt e imt pėr mos veprim e shpėrdorim detyre kanė toleruar kėtė situatė duke u mjaftuar vetėm me njoftimin e rastit pranė IMT. Efektivėt e policisė qė u pėrfshinė nė kėtė vepėr penale janė Xh.M, Y.H, F.D, E.Hrėq cilėt kanė toleruar inspektorėt e IMT. Pėr rastin kanė denoncuar banorė te pallatit por ata nuk janė pėrkrahur as nga IMT dhe as nga policia e komisariatit numėr 4 ndaj tė cilėve ka nisur procedimi penal.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha