Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 19:03 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Fluks automjetesh nė doganėn e Morinės, radhė tė gjata
12/08/2017
Mbi 20 mijė automjete dhe 40 mijė qytetarė tė Kosovės kaluan Morinėn nė Kukės mėngjesin e kėsaj tė shtune, duke shėnuar fluksin mė tė madh tė muajit gusht. Lėvizjet janė shtuar qė nė orėt e para tė mėngjesit, duke bėrė qė nė doganė tė shtohen sportelet pėr tė evituar radhėt e gjata. Ndėrkohė kolona e automjeteve ishte e gjatė si nė Vėrmicė ashtu edhe nė Morinė. “Shėngjin pėr pushime, do rrimė 3 ditė, ka pasur radhė 2.5 kilometra nė doganė”, “ Nė Shėngjin, ka pasur radhė, kemi kaluar super, s’kemi pasur probleme”, shprehen dy nga qytetarėt tė cilėt po i drejtoheshin bregut tė Shėngjinit pėr pushime. Gjatė sezonit tė verės janė tė shumtė qytetarėt e Kosovės qė vijnė nė Shqipėri pėr tė kaluar pushimet e kryesisht fundjavat. Kjo ka bėrė qė kolonė e automjeteve tė formohet edhe pėrgjatė gjithe rrugės sė kombit, ndėrkohė qė policia rrugore ėshtė prezente me patrulla pėr tė pėrballuar kėtė fluks tė jashtėzakonshėm. Policia iu bėn apel drejtuesve tė mjeteve pėr zbatim tė rregullave tė qarkullimit rrugor.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha