Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 19:07 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Arsenali e nis mbarė, fiton me pėrmbysje ndaj Leicester
12/08/2017
Premier League nis me njė ndeshje tė ēmendur. Arsenali ka mposhtur me pėrmbysje 4-3 Leicester Cityn nė ndeshjen e parė tė kėtij sezoni qė premton spektakėl. Topēinjtė e Londrės kaluan nė avantazh qė nė minutėn e dytė me sulmuesin Lacazette qė shėnoi nė debutimin nė kampionatin anglez por Leicester ka barazuar menjėherė me Shinji Okazaki. Mė pas vjen edhe show i sulmuesit tė miqve Jamie Vardy qė shėnon njė dygolėsh spektakolar nė Emirates dhe mes dy golave tė tij ka shėnuar edhe Wellbek pėr vendasit. Mė pas nė minutat e fundit ndeshjes dhe tre pikėt e para pėr Arsenalin i vendosin ndėrrimet e trajnerit Venger.Pėrmbysjen e madhe e arrijnė golat e Ramsey dhe Giroud nė minutat 83 dhe 85.Ndeshje spektakolare qė vetėm Premier league mund ti dhurojė dhe kėtė e bėn qė nė takimin e parė.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha