Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 18:53 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
MD merr byzylykėt:Tė pushohen Drejtori i ‘Provės’ dhe sekretarja
12/08/2017
Ministria e Drejtėsisė ka pėrfunduar procesin e kolaudimit tė byzylykėve tė mbikėqyrjes elektronike duke i marrė nė dorėzim, ndėrsa ka gjetur edhe dy pėrgjegjės pėr skandalin qė pėrfshiu institucionin. Nė pėrfundim tė hetimit administrativ, Ministri i Drejtėsisė ka kėrkuar shkarkimin nga detyra tė sekretares sė institucionit, Juliana Hoxha duke e akuzuar si person pėrgjegjės pėr situatėn, ndėrsa do tė paraqesė kallėzim penal nė prokurori pėr shpėrdorim detyre, pas padisė ndaj firmės. Gjithashtu Ministri i Drejtėsisė ka urdhėruar edhe shkarkimin nga detyra tė Drejtorit tė Pėrgjithshėm tė Shėrbimit tė Provės, Ilir Qafa. Ai akuzohet se i ka dhėnė nė administrim kompanisė private byzylykėt nė pronėsi tė Ministrisė sė Drejtėsisė. Ministria e Drejtėsisė deklaron se ka marrė aprovimin nga kompania pėr instalimin e serverit qendror tė sistemit elektronik pranė Ministrisė sė Drejtėsisė.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha