Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 18:56 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Situata e zjarreve, gjatė 24 orėve 8 vatra nė tė gjithė vendin
12/08/2017
Gjatė 24 orėve tė fundit nė tė gjithė vendin janė shėnuar 8 vatra zjarri nė qarqet Tiranė, Dibėr, Durrės, Fier, Vlorė, Gjirokastėr. Emergjencat Civile bėjnė me dije se nė operacione pėr shuarjen e zjarreve janė angazhuar 75 punonjės zjarrfikės, 13 automjete zjarrfikėse, 100 personel nga Forcat tė Armatosura tė Ushtrisė, dhjetėra banorė tė zonave tė prekura, 88 punonjės tė Pyjores, tė DMZ, tė bashkive, tė mbėshtetur nga helikopterė dhe avionė. Situata paraqitet e rėndė nė fshatin Kuc tė Vorės, ku mėngjesin e sotėm kanė filluar edhe ndėrhyrjet nga ajri pėr shuarjen e Flakėve. Nė terren janė gjithashtu edhe forcat zjarrfikėse tė mbėshtetura nga forcat e armatosur Drejtoria e Pėrgjithshme e Emergjencave Civile, pėrsėrit thirrjen ndaj tė gjithė qytetarėve qė nė rast se konstatojnė zjarre, tė njoftojnė menjėherė nė numrat e emergjencave 112, 129 dhe 128.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha