Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 18:53 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Vlorė, trageti niset pa autobusin pasagjerėt pa bagazhe drejt Italisė
12/08/2017
Rreth 50 pasagjerė tė linjės sė tragetit Vlorė-Brindisi nisur nė drejtim tė Italisė kėtė tė dielė pa bagazhet e udhėtimit. Shkak pėr kėtė ėshtė bėrė njė anomali nė port dhe trageti ėshtė nisur pėr nė Brindisi pa autobusin e agjencisė turistike i cili transportonte pasagjerėt me destinacion Bergamon. Tė gjitha bagazhet e pasagjėrve kanė mbetur nė autobus nė Vlorė. Denoncimi ėshtė bėrė nė Report Tv nga shoferi i autobusit, Ilir Dalipi i cili ka deklaruar se autoritetet portuale si dhe ato tė tragetit nuk kanė dhėnė asnjė shpjetim pėr kėtė incident. 50 pasagjerėt vijojnė udhėtimin nė det tė hapur nė drejtim tė Itralisė, ndėrsa bagazhet e tyre ndodhen ende nė portin e Vlorės, nė pritje tė njė trageti tjetėr i cili do bėjė tė mundur transportimin e autobusit nė Brindizi, pėr tė vijuar destinacionin nė drejtim tė Bergamos.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha