Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:08 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Ekskluzive/ Pasuritė e zyrtarėve jashtė Shqipėrisė, ja emrat
13/08/2017
Pasuritė e paluajtshme dhe llogaritė bankare tė zyrtarėve tė lartė shqiptarė dhe tė fėmijėve tė tyre, shtrihen nga Australia, Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, Greqia, Italia, Spanja, Gjermania etj. Shqiptarja.com ka identifikuar dhe publikon pasuritė e pushtetarėve jashtė vendit, tė deklaruara pranė Inspektoratit tė Lartė tė Deklarimit dhe Kontrollit tė Pasurive, kryesisht gjatė viteve tė fundit. Ka njė perceptim tė opinionit publik dhe dyshime tė forta se, pasuritė e padeklaruara, pra tė fshehura jashtė vendit, arrijnė qindra milionė euro, pasi ILDKP ka zbuluar se, vetėm njė grup i ngushtė funksionarėsh, vitet e fundit, kanė fshehur rreth 40 milionė euro pasuri. Pasuritė e deklaruara jashtė vendit Deputeti Eduard Ndocaj, i njohur ndryshe si ‘Kaubojsi’ posedon pasuri tė paluajtshme, me vlera tė mėdha, nė Itali. Deputeti Ndocaj, i cili nuk do tė jetė pjesė e parlamentit tė ri, posedon njė apartament nė Solaro nė Itali, me sipėrfaqe 480 m2. Ndocaj ka nė pronėsi njė tjetėr apartament nė Bergamo nė Itali, me sipėrfaqe 100 m2 dhe truall 2 000 m2.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha