Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:49 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Dy makina dalin nga rruga nė Elbasan e Lezhė, 2 te vdekur
13/08/2017
Mėngjesi i sotėm ka nisur me tre aksidente nė Elbasan, Lezhė e Vlorė,ku janė shėnuar dy viktima dhe 5 tė plagosur. Aksidenti nė Elbasan, humb jetėn njė 11-vjeēare, plagosen 3 Njė aksident i rėndė ėshtė shėnuar mėngjesin e sotėm nė aksin rrugorė Cėrrik- Papėr, nė afėrsi tė fshatit Valas, ku njė automjet ka dalė nga rruga. Si pasojė e aksidentit ka humbu jetėn 11- vjeēarja M.Sh, banues nė Korēė, e cila ishte pasagjere nė automjetin tip “Ford” i cili drejtohej nga 54- vjeēari A.H, banues nė Sarandė. Aksidenti nė Lezhė, humb jetėn efektivi i Policisė Kufitare Gjithashtu edhe nė Lezhė ėshtė shėnuar njė aksident i rėndė rreth orės 05:08, ku ka humbur jetėn 50- vjeēari Lek Nikolli, i cili ishte punonjės i Policisė Kufitare nė Shėngjin. Aksident nė Vlorė, 2 tė plagosur rėndė Njė tjetėr aksident ėshtė shėnuar mėngjesin e sotėm, por kėtė herė nė qytetin bregdetar tė Vlorės, ku dy makina janė pėrplasur me njėra- tjetrėn.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha