Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 22:08 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Zjarret, Emergjencat Civile: 11 vatra nė 24 orė, i fiku shiu
13/08/2017
Emergjencat Civile kanė bėrė tė ditur se gjatė 24 orėve tė fundit nė tė gjithė vendin janė shėnuar 11 vatra zjarri nė disa qarqe tė vendit. Sipas Emergjencave, nė operacione pėr shuarjen e zjarreve janė angazhuar 137 punonjės zjarrfikės, 23 automjete zjarrfikėse, 150 personel nga Forcat tė Armatosura tė Ushtrisė, dhjetėra banorė tė zonave tė prekura, efektivė tė Policisė dhe FNSH, mbi 100 punonjės tė Pyjores, tė bashkive etj, tė mbėshtetur nga helikopterė dhe avionė. Po sipas Emergjencave Civile shiu i rėnė natėn e kaluar ka ndihmuar nė shuarjen e zjarreve nė pjesėn mė tė madhe tė territorit. Specialistėt e Emergjencave Civile, janė duke mbajtur situatėn nė monitorim tė vazhdueshėm nė tė gjithė vendin. Drejtoria e Pėrgjithshme e Emergjencave Civile, nė Ministrinė e Punėve tė Brendshme pėrsėrit thirrjen ndaj tė gjithė qytetarėve qė nė rast se konstatojnė zjarre, tė njoftojnė menjėherė nė numrat e emergjencave 112, 129 dhe 128.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha