Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 09:24 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Fluks hyrjesh nė Rinas, 2 ditėt e fundit kanė hyrė 13 mijė shtetas
13/08/2017
Gjatė dy ditėve tė fundit ka njė rritje tė madhe tė fluksit tė hyrjes pėr nė vendin tone nga aeroporti i Rinasit, ku numri arrin deri nė 13 mijė shtetas shqiptarė dhe tė huaj. Gjatė muajit Gusht kanė hyrė nė Shqipėri 27 mijė shtetas shqiptarė si edhe 36 mijė shtetas tė huaj.Ndėrsa kanė dalė 20 mijė shtetas shqiptarė si dhe 27 mijė shtetas tė huaj. Aktualisht nė Rinas po punohet me 9 sportele nė hyrje dhe 8 nė dalje. Vėmendje e veēantė I ėshtė kushtuar evidentimit dhe bllokimit tė shtetasve qė kanė pėr qėllim kėrkimin e azilit nė Francė e nė vende tė tjera tė BE-sė. Gjatė kėtyre ditėve nga shėrbimet e Policisė Kufitare Rinas, janė arrestuar 5 shtetas, si dhe janė proceduar penalisht nė gjendje tė lirė 4 tė tjerė, pėr Falsifikim te pasaportave. Gjithashtu janė kapur 6 shtetas tė shpallur nė kėrkim, pėr vepra tė ndryshme penale.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha