Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 18:22 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport MetroNews Intervista Kulturë Shëndeti Blog Horoskopi
Spektakli i demave del jashtė kontrollit, kafsha godet njerėzit
13/08/2017
Ėshtė bukur dhe emocionuese tė shohėsh njė “luftė” mes toreadorėve dhe demave. Dhe sigurisht sa mė pranė arenės tė jesh aq edhe mė shumė rritet emocioni. Por ndoshta ndonjėherė duhet tė vėmė parėsore sigurinė nė vend tė emocionit. Nė festivalin e zhvilluar nė Spanjė nė Caple, shumė prej pjesėmarrėsve kanė marrė lėndime tė konsiderueshme pasi janė goditur nga demi. Duke nėnvlersuar fuqinė e kafshės ata i vajtėn shumė pranė, duke pėsuar goditje nė trup. Megjithėse ka shumė tė lėnduar, lajmi i mirė ėshtė se asnjėri prej tyre nuk ėshtė nė rrezik pėr jetė.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha