Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 17:33 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Taksimi i Rrugės sė Kombit,nisin punimet pėr vėnien e trarėve
21/08/2017
Nisin punimet pėr vėnien e trarėve tė cilėt do tė shėrbejnė pėr ndalimin e automjeteve, pėr tė paguar taksėn e kalimit nė autostradėn Durrės- Kukės- Morinė. Vendimi i marrė nga Ministria e Transportit, qė nga sot. ka filluar zbatimi i projektit nga dy kompanitė e kontraktuara tė cilat do tė krijojnė infrastrukturėn e nevojshme pėr mbledhjen e kėsaj takse. Projekti parashikon zgjerimin e njė segmenti tė rrugės sė kombit rreth 4 km nė hyrje tė Tunelit tė Kalimashit, nga katėr nė gjashtė korsi, do tė ndėrtohen mbi dhe nėnkalimet, rrethimin dhe ēdo element tjetėr sigurie nė autostradė si dhe vendosjen e trarėve, qė do tė shėrbejė pėr vjeljen e taksės sė rrugės Ky vendim ka bėrė qė tė revoltohen qytetarėt Kuksianė. Sipas tyre, taksa mė sė shumti do tė rėndoje mbi banorėt e Kukėsit, ndėrsa shtojnė se kjo rrugė ėshtė ndėrtuar me taksat e shqiptarėve.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha