Shqiptarja.com
Përditësimi i fundit në 23:06 Regjistrohu | Identifikohu 
Home Aktualitet Politikë Ekonomi Sociale Kosova Bota Sport Intervista Kulturë Shëndeti VIP & Spektakel Horoskopi
Vilat, paratė dhe makinat e ambasadorėve nėpėr Evropė
26/08/2017
Kryeministri Edi Rama i quajti dy ditė mė parė tė lodhur, tė avashtė dhe tė pėrgjumur, por etiketime tė tilla nuk u shkojnė aspak ambasadorėve tanė nėse u referohemi pasurive qė disponojnė. Ndonėse bilanci i tyre nė raport me ekonominė e vendit, pra me thithjen e investimeve tė huaja ėshtė i zymtė, nga ana tjetėr, ambasadorėt shqiptarė duket se janė mjaft tė zhdėrvjellėt dhe aktivė pėr shtimin e pasurive tė luajtshme dhe llogarive bankare nėpėr Evropė. Shqiptarja.com, duke iu referuar deklaratave tė pasurisė ndėr vite, publikon pasuritė e paluajtshme tė disa prej ambasadorėve shqiptarė nė vendet mė tė rėndėsishme tė Evropės dhe nė Shqipėri. Ambasadori i Shqipėrisė nė Izrael, Bardhyl Canaj, ka nė pronėsi, bashkė me bashkėshorten, rreth 18 pasuri tė paluajtshme, ku pėrfshihen 8 apartamente nė Tiranė dhe Durrės, garazhe, bodrume, njėsi ndėrtimore, sipėrfaqe trualli etj. Ambasadori Canaj deklaron gjithashtu disa llogari bankare, ku vetėm tek njėra ka 250 mijė euro gjendje, ndėrsa posedon edhe njė makinė me vlerė 48 mijė euro. Ambasadorja e Shqipėrisė nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, Floreta Faber, ėshtė bashkėpronare e 9 pasurive tė paluajtshme.
Më të shikuarat e javës
Shfaqi të gjitha